google-site-verification: googlef123004bcea29bff.html
top of page

הכירו את החבר הכי טוב שלכם - תת המודע

שירית גוטשטדט
תת המודע הינו המרכיב העיקרי בנפש האדם, הוא זה האחראי על מצבנו הרגשי והוא זה המנהל את הפעילות הפיזית של גופנו. הבנת אופן הפעולה שלו, תאפשר לנו לחיות חיים איכותיים, בריאים ומלאים יותר ולהגשים את חלומותינו.
מחקרים מן העת האחרונה מלמדים כי עבודה חיובית עם תת המודע, מאפשרת להגיע בזמן קצר יחסית לתוצאות מרשימות ביותר, כאשר המפתח להצלחה טמון באמונה וברצון להתיידד עם תת המודע.

תקשורת חיובית עם תת המודע מאפשרת לנו לממש את הפוטנציאל הטמון בכל אחד מאתנו ופותחת בפנינו את האפשרות להשתמש במכלול המשאבים והיכולות האישיים הטמונים בנו. ניצול מניפת היכולות מעניק לעצמנו כוח בל יתואר לחיות ולהרגיש בכל יום שאנחנו יוצרים את חיינו וראויים ליהנות מהשפע הקיים בעולמנו.
רובנו למדנו להתייחס אל תת המודע כאל מחסן זיכרונות בו מוצפנים ומודחקים היצרים והאירועים שאנו לא מעונינים לערב בחיי היום יום, סוג של תיבת פנדורה אותה לא כדאי לפתוח.

בכוחנו לשנות תדמית זו ואף להינות משלל היתרונות והכלים המופלאים שתת המודע יכול להעניק לנו.
תת המודע לעולם ידאג לעשות הכול בכדי לממש ולהצדיק את המחשבות שלנו, טובות כרעות. לכן, חשוב להבין כלל בסיסי וחשוב, המגדיר את פעילות תת המודע, "בכל דרך בה נבחר להתנהג ישנה כוונה חיובית עבורנו". כלומר, בין אם נבחר לחיות חיים בריאים ומאושרים ובין אם נבחר לחיות חיי חולי ומסכנות, תת המודע רואה בבחירה זו כנכונה לנו ולכן "מתוקף תפקידו" עליו לדאוג לממש בחירה זו.

לדוגמה, אם נתכונן לראיון עבודה כאשר תחושת פחד מלווה אותנו, תת המודע יהיה מתוכנת להבין כי יש סיבה מוצדקת לפחד וכי כישלון בראיון העבודה ישרת אותנו ואת הרגשתנו באופן הטוב ביותר. כתוצאה מכך, לא נתכונן כראוי ולא נצליח לממש את מלוא הפוטנציאל.

מנגד, אם נתכונן בגישה חיובית ובאמונה כי התפקיד בו אנו חושקים נועד לנו, מתאים לכישורינו ממש כמו כפפה ונחשוק בו בכל מאודנו, תת המודע יהיה מתוכנת לעזור לנו לכוון את הפעילויות שלנו באופן מיטבי וממוקד כך שבעת שנגיע לראיון, כל היכולות  שלנו, רמת המוטיבציה והאנרגיות שלנו יהיו בשיאן.

כיום, אנו יודעים כי המוח הינו "פלסטי" ויכול להשתנות. כאשר אנו חושבים, מרגישים ומתנהגים, נוצרים "מסלולים" בין תאי העצב במוח המתחזקים ככל שאנו חוזרים עליהם.
בטיפול NLP (תכנות לשוני עצבי), נעזרים במגוון טכניקות בכדי לעקוף את המודע, להתחבר אל תת המודע ולתכנת "מסלולים" חדשים במוח. ניתן להסתכל על התהליך כמעין חיווט המוח מחדש.
החיווט החדש מאפשר להשתחרר מתפיסות והרגלים בהם איננו מעוניינים, להחליפם בחדשים ולעורר מוטיבציה ששכחנו שקיימת ועומדת לרשותנו.
תקשורת חיובית עם תת המודע מאפשרת לנו לטפל בתחומיים רבים בחיינו כגון מצבי לחץ, שחרור מפחדים ופוביות, סיוע בתקופות מעבר, מערכות יחסים, הרזיה, קידום עסקי ועוד.

להלן כמה טיפים לעבודה חיובית עם תת המודע שישפרו את איכות חייכם:

• פתחו לעצמכם בסיס אמונות בלתי ניתן לערעור, אמונות שיקדמו אתכם. בחרו להאמין כי "הכל פתוח והכל אפשרי עבורי"
• נסו למצוא משמעות בכל אירוע חיובי או שלילי
• הקפידו לשאול את עצמכם כמה שיותר שאלות לגבי אירועים שקרו, השתמשו במילות השאלה מה ? איך ? האם ?. למשל, מה למדתי מהאירוע ? איך הצלחתי ? מה השינוי שהייתי רוצה שיתרחש ?
• למדו מאנשים המעוררים בכם השראה
• קראו ביוגרפיות של אנשים מתחומי ענין שונים, קבלו מהם רעיונות מעניינים המתיישבים עם מטרותיכם
• אל תברחו מהדברים שמפחידים אתכם, התמודדו איתם. פחד להיכשל למשל, ימנע ממכם לקבל החלטה. אי קבלת החלטה בהחלט מבטיחה דבר אחד, כישלון.
• אל תתביישו לבקש עזרה, תתפלאו לגלות כי אנשים מאוד אוהבים לעזור. עזרה פותחת דלתות והזדמנויות חדשות.
• למדו דברים חדשים בכל יום. מחקרים רבים שיצאו לאחרונה בנושא הגמישות של המוח מלמדים שביכולתו של המוח ללמוד כל דבר לרבות שפות חדשות, נגינה, ציור, פיסול ועוד דברים רבים וזאת בכול גיל.
• אמנו את עצמכם לשמר חוויות טובות בזיכרון. דמינו עצמכם חווים את החוויה שוב ושוב בעזרת כל החושים ובכך את תשמרו את החוויה בזיכרון לטווח ארוך. כך מאגר הזכרונות הטובים יהי עשיר וזמין עבורכם בכל עת שתזדקקו לו.

sop-resize-400-shirit-godstat.jpg
bottom of page