google-site-verification: googlef123004bcea29bff.html
top of page

על עיצוב, איזון ופיננסים
נורית הדר
 

 

 

 

 

 

 

 

 אם אתם מתכננים לעבור, לבנות, לתכנן, לשפץ  בית או משרדים, משמע שאתם עומדים בפני החלטות רבות, לעיתים קשות ובעיקר יקרות.
המשימה אינה פשוטה אך בהחלט ניתן לעבור אותה בהצלחה ובהנאה, כאשר מתכננים ומתארגנים בצורה מיטבית.
יש ללמוד את הפרויקט ולהכיר אותו על כלל גווניו, בין אם מדובר בבית פרטי ובין אם במשרדי חברה- עיצוב יוצר ותומך תדמית ובשני המקרים לתקציב ישנה חשיבות מכרעת על התוצר הסופי ועליכם.

במהלך השנים עבדתי על פרוייקטים שונים ומגוונים, פרוייקטים עם לוחות זמנים, תקציבים היקפים, צרכים ואילוצים רבים וייחודיים. המשותף לכולם היה תכנון פיננסי נכון לפני תחילת הפרויקט והתנהלות תקציבית מותאמת לכל אורכו.
פרויקטים שאינם מאוזנים, מתוכננים בקפידה ו/או מתוקצבים באופן ריאלי, מובילים את בעליהם לטעויות, בזבוז זמן ומשאבים יקרים אך בעיקר לאכזבה ולעיתים אף למפח נפש.
אסקור כאן את הטיפים החשובים עבור כל פרויקט בנייה, עיצוב ושיפוץ, אותם גיבשתי לאורך קריירה רבת שנים בתחום הפיננסים ועיצוב הפנים:
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


פרויקט שנלקח ברצינות המתאימה- יניב תוצאות איכותיות יותר.
 
1. וודאו שהתקציב עליו חשבתם הוא ריאלי. כדי לוודא שאכן כך אין הכוונה לקבוע "תקציב ללא גבול", חשוב לדאוג שיהיה מציאותי ויותאם למחירי השוק הנוכחיים, מומלץ להתייעץ עם בעלי מקצוע מהתחום אשר בקיאים במחירי השוק.
2. יש לחפש אחר האיזון הנכון לכם מבחינת איכות, מחיר ולוחות זמנים. ודרכו לגבש את סדרי העדיפויות שלכם.


מקור:hatchdesign.ca

האיזון שבין איכות, מחיר ולוחות זמנים. בלתי אפשרי לקבל את כל השלושה באופן שווה.
3. הבנת סדר גודל הפרויקט- כל פרויקט דורש השקעה, הן כלכלית והן אישית. גם כשנדמה לנו שאנו רוצים "רק" לחדש את הקיים, "רק" לשבור קיר או "רק" להרחיב מעט את חדר הרחצה- אנו מדברים על השקעה שיש לבצע באופן חכם ומחושב.
4.ערבו את מעצב/ת הפנים ו/או האדריכל/ית בשלבי התכנון הראשונים-
איש מקצוע יוכל לעזור לכם לאמוד את גובה ההשקעה אותה אתם עתידים להשקיע ולהבין האם התקציב עליו חשבתם הוא ריאלי.
5. הכינו תקציב מפורט- על התקציב להיות מקיף במיוחד ולהכיל את כל הפרמטרים והסעיפים הנדרשים: עלויות הריסה, פירוק ופינוי, תקצוב אדריכל/מעצבת פנים, יועצים שונים כגון קונסטרוקטור, מודד, מפקח, הלבשת הבית- החל מריהוט חדש וכלה במוצרי חשמל, מחשבים, פתרונות הצללה, תאורה, חפצי אומנות, אקססוריז, עלויות מעבר ועלויות חלופה במידה ויש לצאת מהבית/משרד בעת השיפוץ.
6. אל תמהרו לקבל החלטות. הקדישו לזה זמן. כל החלטה בפרויקט בנייה/שיפוץ/עיצוב משפיעה על שאר התקציב, על לוחות הזמנים ועל התוצאה הסופית המתקבלת. במידה ואינכם מצליחים להגיע להחלטה- ערבו את אנשי המקצוע שלכם ואלו יעזרו לכם להגיע להחלטה הטובה ביותר משיקולים נכונים. מניסיוני ראיתי שתכנון ותיעדוף נכון בהתאם לצרכי הלקוח, הם המפתח להצלחה בניהול התקציב והפרויקט כולו.

 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בתכנון נכון ניתן להשקיע באלמנטים אדריכליים או עיצוביים שהופכים להיות הFOCAL POINT  של החלל ובדברים אחרים ללכת על איכות אך לא במחיר הגבוה ביותר.
 
7. השקעה בתשתיות- תשתיות הבית כשמן כן הן- הבסיס החשוב והמשמעותי לכל השאר. לכן, יש להשקיע זמן ומשאבים בתשתיות איכותיות ולעשות זאת בצורה מיטבית תוך קבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע אמינים ומקצועיים עליהם קיבלתם המלצות מלפחות שלושה אנשים שונים.


8. רכש מאוזן לאורך הפרויקט-  רכישת מוצרים בחנויות יוקרה הינה דבר מפתה,  אך כאשר יוצרים את האיזון הנכון, קרי- שילוב של מוצרי יוקרה עם מוצרים "עממיים" יותר נוצר שילוב מעניין וחיובי.

9. לא לשכוח את עצמכם – כאשר תיצקו את התוכן/התחביב/הכשרון/הנטייה העיצובית שלכם ותשתמשו בהם בצורה נכונה, הפרוקיט יקבל פן אישי וייחודי ויהפוך להיות בעל תוכן. שילוב נכון בין עיצוב אישי, חם ומזמין לבין עיצוב קצה- חדשני וטכנולוגי מביא אל תוך החלל תחושה מאוזנת ונוחה. גם עבודות יד, אוספים אישיים ואלמנטים ממרקמים טבעיים יכניסו חמימות לבית ולמשרד וייצרו סינרגיה בין כלל האלמנטים בחלל.


שילוב נכון בין עיצוב אישי, חם ומזמין לבין עיצוב קצה- חדשני וטכנולוגי מביא אל תוך החלל תחושה מאוזנת ונוחה .


10. עיצוב כחול-לבן, עיצוב אתי, בשירות הקהילה- ישנם בישראל מיזמי עיצוב רבים אשר עוסקים בשימור מורשת ומוצרים שהכנסותיהם מיועדות לתרומה עבור אוכלוסיות נחלשות. מוצרים אלו מלבד היותם איכותיים וייחודיים, יוצקים ערך מוסף לכל פריט ופריט. רכש של עיצוב כחול-לבן מקדם ומעודד יצירה ישראלית. כיום ישנו שפע של יוצרים מכלל התחומים וניתן לרכוש ישירות מהם.


   משיצאתם לדרך, תכנון ותיעדוף נכונים הם המפתח להצלחה.
 
 
על הכותבת:
נורית הדר, נשואה לרמי הדר ואמא לשלושה.
מעצבת פנים ואקטוארית, בוגרת לימודי תכנון ועיצוב פנים מ Mesa College, San-Diego, California,  בעלת תואר בסטטיסטיקה ומדעי המדינה באוניברסיטת חיפה, לימודי המשך והסמכה באקטואריה, שלוחתInstitute of Actuaries of  London. .
www.nurithadar.co.il 

2-6.jpg
5-2.jpg
4-1.jpg
3-1.jpg
1-2.jpg
nurit hadar (1).jpg
bottom of page