google-site-verification: googlef123004bcea29bff.html

שופרסל, מקדונלד'ס וסלקום: כל ההונאות - איך נמנעים ומה עושים אם נפלתי?

 
 

 

  

לפני מספר שבועות ישראלים רבים קיבלו הודעות וואטסאפ והודעות SMS מהחברות הגדולות בשוק הישראלי המבטיחות להם הצעות אטרקטיביות. מסתבר שאלו הודעות מזויפות שרק מנסות להוציא מאיתנו כסף.

 

אז כן חברים שוב אנחנו אומרים את זה – אין מתנות חינם! ואם משהו נראה לנו סופר אטרקטיבי, ובכן כנראה שצריך להתחיל לחשוד.

 

בסוף השבוע האחרון רבים מאיתנו קיבלו הודעות וואטסאפ והודעות SMS עם מבצעים, הגרלות וחידוש חבילות סלולר בזיל הזול. בין היתר היו גם את ההודעות שמזהירות מפני ההונאות וכל מיני גם אזהרות מופרכות. אז אנחנו כאן כדי לעשות סדר בדברים. קודם כל נעשה לכם סדר עם ההונאות האחרונות, לאחר מכן נסביר לכם איך להימנע מליפול בפח ובסוף מה לעשות אם כבר נפלתם בפח ואיך יוצאים מזה.

 

שופרסל ומקדונלד'ס

בעצם מדובר באותה גברת בשינוי אדרת. הודעת וואטסאפ שמופצת בקרב החברים עם הצעה אטרקטיבית 900 ₪ שוברים לשופרסל או ארוחות מקדונלד'ס בחינם. כל מה שאתם צריכים לעשות זה לשתף את ההודעה הזאת עם 15 חברים ואתם ישר נכנסים להגרלה. אז זהו שלא.

 

מה שקורה בפועל, לאחר שאתם ממלאים את הסקר ומשתפים עם החברים שלכם כביכול מודיעים לכם שהטלפון שלכם נגוע בוירוס ודורשים מכן להוריד אפליקציות שונות על מנת לנקות את הוירוס. התוקפים בעצם מרוויחים כסף מכל הורדה של אותה אפליקציה, זו יכולה להיות אפליקציה זדונית או אפליקציות שמציפות אתכם בפרסומות ואלו יכולות להיות אפליקציות שלא גורמות נזק. זו גם אפשרות.

 

החברות שמצוינות בהונאת הוואטסאפ לא קשורות בשום אופן להונאה ואין להן גם שליטה על כך. לכן החברות מיהרו להוציא הודעות ולהזהיר מפני התופעה.
 

מתוך עמוד הפייסבוק של מקדונלד'ס 


 

מתוך עמוד הפייסבוק של שופרסל

  

הונאה על ההונאה

הודעה דומה פורסמה גם בעמוד הפייסבוק של מערך הסייבר הלאומי, שם הבהירו כי הודעת הווטסאפ שפורסמה ולפיה מדובר ב"תרגיל של חמאס", איננה נכונה אף היא - וכי מדובר בקישור שעלול להדביק את המכשיר בווירוס: "מדובר בהונאה פרסומית: ההודעה מובילה לדף מתחזה, שמטרתו לפתות את ה"לקוח" להפיץ את ההודעה לחבריו דרך WhatsApp, תוך "הבטחה" לקבלת קופון. אנשים אליהם מופצת ההודעה ואשר ילחצו על הלינק, יתקינו ללא ידיעתם נוזקה על מכשירם, אשר מכאן והלאה תציג להם פרסומות שונות בתצורה של ״חלונות קופצים״.
 

 

 

 

ההודעה הפיקטיבית שהופצה בעקבות ההונאה

 

SMS מחברות הסלולר: חדש עכשיו את חבילת הגלישה

 

אם לא די בהונאות הוואטסאפ, בימים האחרונים מתקבלות הודעות SMS שנשלחות כביכול מחברת הסלולר שלכם – פרטנר, סלקום, הוט מובייל, רמי לוי, גולן טלקום. הקישור מפנה את הלקוחות למלא פרטי כרטיס אשראי וכך נופלים בפח של חיובים באלפי שקלים.

 

ההודעה שמתקבלת: "לקוח יקר, חבילת הסלולר שלך מסתיימת היום. לחידוש החבילה בעלות מבצע של 2.50 שקלים לחודש בצורה מאובטחת אונליין:"


להמשך הכתבה

"אישור הצטרפות למאגר מידע" הפרטים המלאים בתקנון האתר


כל הממלאים טופס רישום באתר זה עושים זאת מרצונם החופשי וללא כל חובה חוקית לכך,  כל המידע הנאסף בטפסי הרישום הוא לטובת דוור למידעים על כנסים והפצת דפי מידע,  המידע ישאר וישמש אך ורק את בעל מאגר המידע וחברות הבנות שלו ולא יועבר לאף גורם אחר, כל המעוניין להימחק מהמאגר, יכול לבצע זאת תוך פניה בכתב לבעל המאגר בכל עתשם מאגר המידע : "מאגר לקוחות ומדוורים קבוצת פיננסים גג, פרטי בעל מאגר המידע: קבוצת פיננסים גג בע"מ ח.פ. 514511252, רח' היסמין 1, רמת גן.

  • Facebook - White Circle
  • Pinterest - White Circle
  • Instagram - White Circle