עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על אקוודור

מאת החברה הגיאוגרפית


איי הגלפגוס המרהיבים, העושר של בעלי החיים הימיים, התרבות המרתקת והפירות האקזוטיים. אלה רק חלק מהסיבות שבזכותן כדאי לצאת לטיול לאקוודור. אז מהו סוד הקסם של אקוודור?

1. תרבות

התרבות של אקוודור היא תערובת מרתקת של תרבות ספרדית עם תרבות התושבים המקוריים של הארץ, רובם ממוצא אינדיאני. לצד אלה יש השפעות חזקות של תרבות אפריקנית, בזכות העבדים הרבים שהובאו ליבשת מימי הספרדים ונציגים לא מעטים של תרבות הודית. לצד השפה הספרדית, הקצ'ואה היא אחת הלשונות הפופולריות במדינה. עשר שפות נוספות יוצרות פסיפס מרתק מבחינה לשונית. הריבוי התרבותי ניכר היטב גם במוזיקה, שזוכה להשפעה אפריקנית חזקה. את מוזיקת המרימבה קל למצוא בפסטיבלים הרבים שמתקיימים באקוודור.

 

 

2. אדריכלות

כיוון שהייתה חלק מאימפריית האינקה אפשר עדיין לראות באקוודור שרידים של מבנים ומקדשים מתקופת האינקה. יחד עם זאת רוב האדריכלות הבולטת באקוודור הוקמה בתקופת השלטון הספרדי, עד אמצע המאה ה-19. אדריכלות קולוניאליסטית ספרדית רואים בכל עיר במדינה. קל ביותר לראות את ההשפעה הזאת במנזרים ובכנסיות הרבות. במרכזי הערים הגדולות קיטו וגואיקיל יש כיום גם בניינים מודרניים בסגנון מערבי.

3. אוכל

אקוודור מפורסמת בפירות האקזוטיים שלה, אבל האוכל מצוין גם בזכות הדגים הטריים והאיכותיים ובזכות המגוון האינסופי של תפוחי אדמה שמקורם בהרי האנדים. בין המנות כדאי לשים לב לשרימפס בלימון, ולמאפים שונים ממולאים עם בשר מתובל בחריפות. האמיצים יכולים לנסות גם חזיר ים צלוי, שנחשב למעדן באקוודור.


להמשך הכתבה

"אישור הצטרפות למאגר מידע" הפרטים המלאים בתקנון האתר


כל הממלאים טופס רישום באתר זה עושים זאת מרצונם החופשי וללא כל חובה חוקית לכך,  כל המידע הנאסף בטפסי הרישום הוא לטובת דוור למידעים על כנסים והפצת דפי מידע,  המידע ישאר וישמש אך ורק את בעל מאגר המידע וחברות הבנות שלו ולא יועבר לאף גורם אחר, כל המעוניין להימחק מהמאגר, יכול לבצע זאת תוך פניה בכתב לבעל המאגר בכל עתשם מאגר המידע : "מאגר לקוחות ומדוורים קבוצת פיננסים גג, פרטי בעל מאגר המידע: קבוצת פיננסים גג בע"מ ח.פ. 514511252, רח' היסמין 1, רמת גן.

  • Facebook - White Circle
  • Pinterest - White Circle
  • Instagram - White Circle