google-site-verification: googlef123004bcea29bff.html
top of page

לא רק מרתף...
כתבה: אלישבע ליקר- מעצבת פנים והום סטיילינגבשנה האחרונה הייתי עסוקה בחיפוש בית לקנייה. הלכתי לראות עשרות בתים אם לא יותר. בתים  מכל הגדלים, סגנונות וכו... הייתי מוכנה להתפשר על הרבה דברים אך על דבר אחד לא הייתי מוכנה להתפשר... מרתף!
רציתי מקום שילדי יוכלו לשחק עם החברים, שנוכל לצפות בסרטים כמשפחה ממש סרט אמריקאי. במהלך החיפוש, גיליתי לתדהמתי שאפילו אם הבית הוא חדש, משופץ, מושקע... החדר הכי מוזנך או לא מושקע היה המרתף.  רוב האנשים משתמשים במרתף למשחקים, משרד, חדר אורחים,איחסון מזוודות ובגדים ישנים... וכל זה בחלל אחד גדול ללא הפרדה, תיכנון או איחסון. הפרויקט הזה התחיל כאשר הוזמנתי לביתה של חברה אשר שיתפה אותי שאמנם יש לה מרתף אך...כפי שציינתי קודם, מוזנח  ללא מקום ישיבה מסודר, וללא מקום לאחסון חפצים לעומת יתר הבית אשר נראים מרשימים ביותר. 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 הצעתי לה לעשות שינוי במרתף בהשקעה לא גדולה במיוחד על מנת שגם חלק זה של הבית יוכל לשמש את כל המשפחה, ולספק לאיחסון. למשפחה 4 ילדים מגיל שנתיים ועד 13 ולכן תכנונו היה צריך להתאים לצרכים שונים של ילדים קטנים ושל ילדה בגיל ההתבגרות, מקום רביצה לבנות טיפש עשרה.
תוכלו לראות בתמונה את המראה ההתחלתי של המרתף ועם זה יצאנו לעבודה.

החזון של הלקוחה:
פינת יצירה לבנות 6,8
אחסון לצעצועים של הילד בן שנתיים ומקום למשחק
איזור לצפייה בסרטים עבור ההורים וחבריהם
וכל זה בעיצוב מרענן ונעים.

התהליך:
קודם כל הורדנו את השטיח הישן והחלפנו אותו בפרקט למינציה. פרקט עמיד מאוד לפעילות משפחתית, אירוח, משחק....צבענו את הקירות בצבע כחול/אפרפר בהיר כדי להבהיר את החלל וליצור עניין עם צבע.לצבוע חדר זהו הדבר הזול ביותר שניתן לעשות ויש לו את ה”אימפקט” הגדול ביותר על החדר.
בחדר היה ארון גדול מאוד עם 7  דלתות מפורמייקה כהה אשר בלט בצבעו הכהה ומיושן. קראנו לנגר והחלפנו את הדלתות לפורמייקה לבנה שתתאים לספרייה הקיימת. פורמייקה זהו חומר עמיד מאוד ומתאים לחדרים עם הרבה פעילות. הצבע הנבחר לבן ישר גרם לקלילות רבה בחדר. אם בעבר לא היה קשר בין הספרייה לארונות הרי שעכשיו הם מדברים באותו שפה ומשלימים אחד את השני.
על מנת להסתיר פגם בקיר המקורי, בחרתי בטפט עם מראה של גזרי עיתון/קומיקס עם ניחוח של פעם שהוסיף מיימד נוסף לחלל וגם קצת הומור. בנישה נוספת , יצרתי לוח מזכוכית שניתן לצייר עליו עם לורדים זוהרים מחיקים.
 


 

 

 

 

 

 ואז ....הגענו לחלק הכי כיף....קניות! קנינו ספה שתתאים לגודל המשפחה ושתהיה נוחה כולל הדום שישמש גם כמקום אחסון, שטיח שיוסיף צבע ויתחום את אזור הישיבה, פופים למקומות ישיבה נוספים לחברים, קופסאות איחסון לצעצועים, שולחן יצירה וכסאות לבנות כולל מדפים לאחסון לכל חומרי היצירה!
בתהליך הסופי צמצמנו את מספר הספרים בספרייה המקורית כדי לתת לה תחושה נעימה וקלילה. מיינו, ותרמנו את הספרים אשר כבר לא בשימוש ופחות אהובים. הכל סודר לפי נושאים, צבעים וגדלים והוספנו גם אקססוריז.
הוספנו תמונות של הילדים בשחור לבן אשר מוסיפים פן אישי לחלל מצד אחד ומצד שני מחברת בין הצבעוניות של השטיח בחלק הקדמי של החדר לחלק האחורי.בסוף התהליך קיבלנו את ההרגשה של הרמוניה, חדר לבילוי ביחד כמשפחה וחדר עם פינות לכל אחד לפי צרכיו וגילו!
ולסיכום, התחלתי את המאמר בשיתוף על חיפוש הבית שלי: אז קניתי את הבית במקום שלא תכננתי ושכל הנתונים הראשוניים לא תאמו את דרישותיי אך כאשר ראיתי את הפוטנציאל הטמון בבית המאד ישן, החלטנו שהחזון יכול להתממש גם אם ברגע הראשון המראה פחות אסטטי וקוסם. אם יצירתיות והשקעה (כלכלית כמובן), הכל אפשרי.
(וכמובן שעם מרתף!!!)

IMG_6565.JPG
IMG_6569.JPG
raanana0196_resize.jpg
photo.JPG
IMG_6567.JPG
IMG_6566.JPG
raanana0220_resize.jpg
raanana0213_resize.jpg
raanana0204_resize.jpg
raanana0199_resize.jpg
bottom of page