google-site-verification: googlef123004bcea29bff.html
top of page

יורם חישין

 

צייר עם אישיות צבעונית, בעל רגישות עמוקה. בציוריו ניכר כי הצבעים חיים והצורות מנוגדות. מצייר בשמן על פשתן גולמי, טהור או משודרג עם מתכת או גבס. את הרגש ניתן לראות כמיוצרים במספר שכבות באמצעות שילובי צבעים וגוונים.

הצייר נותן דרור לרגשותיו, רגשות שהצופה עשוי לתפוס או שיגרמו לו לחפור בעולם הרגיש משלו. תעלומה שצריך לפתור? צבעים ללא גבולות נשלטים.

חישין מצייר רגשות הנוגעים לעברו הלא רחוק ולעבר שלא יישכח לעולם, השואה שבצילה גדל על ידי חוויות משפחתו.

יורם חישין נמשך לאמנות וצבע מגיל צעיר - הוא מוקסם מאופנה, במיוחד מהאסתטיקה של פלטת הצבעים המשמשת את המעצב הצרפתי כריסטיאן לקרואה. בעולם האמנות, מי ששימש לו כהשראה זהו הגורו שלו, האקספרסיוניסט המופשט מארק רוטקו.

 

"אני עובד עם שילוב צבעים מיסטיים שיש להם משמעות עבורי", אומר האמן. חישין, בהשראת מובילי עולם האופנה והאמנות, בוחר צבעים ושילובי צבעים, המעובדים לרוב בשכבות, המבטאים את החוויה הפנימית שלו.

הוא משתמש בכוחם של צבעים ומרקמים על מנת לייצר גוונים מנוגדים ומשלימים ולהגביר את האפקט החזותי, המשקף רגישות. רגישות המתמקדת בכוח ההוויה, בנחישות בחיים וכן גם במוות ובייאוש. למרות תחושות כאב עמוקות, הצייר רוצה להמחיש תקווה ושמחה. צבעים ומצב רוח יוצרים סתירה מבוקרת. חישין שולט בטכניקה של 'שמן', בשילוב עם טיח או מתכת, ואסתטיקה באופן שהוא יכול לפתח את הרעיון הראשוני שלו, של כיצד תיראה העבודה במהלך תהליך הצביעה כדי להגיב לרגשותיו הנוכחיים. "העבודות יכולות להימשך עד 4 חודשים לסיום. אני צריך להסתכל על הבד במשך שעות, זה מביא לי השראה רעננה וכל עוד אני לא מרוצה, העבודה לא מוכנה להיראות על ידי אחרים" לדברי האמן. הרגשות שלו שולטים בצבע ובטכניקות. עבודתו של יורם עדינה מבחינה אסתטית וטכנית והוא גורם לצבעים לבכות ולשיר!

הצייר מזמין את הצופה ביצירותיו לחוויה הפנימית שלו. עבודתו מהווה ערוץ תקשורת בין דמיון למציאות. הוא מאתגר את החוויה החושית והרקע התרבותי של הצופה ליצור אסוציאציות אישיות משלו. יורם מאמין במשולש הזהב של אהבה, דחיפה ושל צמא לאנרגיה. זה מאפשר ללמוד איך לקחת חיים חדשים, איך להסתכל על דברים ואיך להתענג על החיים, לכן במסעו הפילוסופי הוא מתמקד בנושאים משותפים כדי להסתתר טוב יותר בעולם אחר.

 לאחר מותה הפתאומי של אשתו, יורם חישין החל לחקור את עצמו ולבטא את האינטימיות שלו דרך יצירותיו. חישין מעורר את הצופה לאותו מסע פנימי אשר יכול להיכנס לעולמו של האמן בהנחיית רגשותיו וחווייתיו, משום שלתפיסתו, שפת הכאב, העצב, השמחה והתקווה היא שפה אוניברסלית.

יורם חיסין, יליד 1971 בצרפת (טולוז), הגיע ב-1973 לישראל. נוכחותה של סבתו מצד אמו, גברת קשוחה ואלגנטית, אינטלקטואלית ששרדה את מחנות הריכוז, הותירה בו סימן בל יימחה של סיוט השואה וכך גם סבו מצד אביו. אביו, האיש המבריק, פרופסור לרפואה באוניברסיטה, אינטלקטואל שמאלני היה תמיד נקודת התייחסות שממנה נאלץ חישין להימלט. המתחים הפרוידיאניים נראים ברורים.

שירת בגולני כחובש מה שהשאיר חותם משמעותי וסובל מפוסט טראומה.

כיום חישין חי ועובד בישראל.

הציג בגלריות בסידני, מלבורן, מיאמי, ניו יורק, תל אביב,פריז, בריסל ואנטוורפן.

https://www.chisinyoramart.com/

yoram.webp
new york works oil on jute 180x120.jpg
blue 2.JPG
Yoram Chisin_05.JPG
biue.jpg
bottom of page