רון גנג -התעמקות

התעמקות היא ערך.  היא נובעת מהתחושה שיש הרבה יותר ממה שנראה במבט ראשון.  כמו בהיכרות עם בני אדם, ניתן לגלות אוצרות בלתי-נדלים ככל שחודרים עמוק יותר. רון מצייר כביכול אותם הנופים כבר עשרות שנים.  עם זאת, בכל פעם אותו מקום נראה לו אחר, חדש.  הוא חש שלא ראיתי אותו נכון בפעם הקודמת.   ייתכן שזה לא אותו המקום כפי שהיה:  העונה השתנה ותהליכי הטבע עשו את שלהם. כל יום אחר מקודמו – באור ובאטמוספירה יש שינויים – לפעמים גדולים, ולפעמים עדינים. הם נקלטים על ידי העין הרגישה.   ולא נשכח את הצד השני של המשוואה: הצופה המתעד. גם הוא לא בדיוק כפי שהיה אתמול: המצבים האישיים שלו גורמים לו לתת תשומת לב ודגש לחלקים ולפרטים שונים במציאות שמולו.  היצירה נבנית על ידי הצייר והנושא המצוייר בצוותא. 

בצעירותו ספגי את תורת העבודה של אהרון דוד גורדון.  עם עלייתו ארצה שקע בעבודה חקלאית והרגיש את בניית הקשר המוחשי עם האדמה.  אותו קשר ממשיך עם ימים הארוכים שמבלה בציור בחיק הטבע.  
רוב העבודות מתעדות את הסביבה הקרובה שלו ובוצעו בשטח מהתבוננות בלתי-אמצעית וחיבור עם הטבע.  הטבע הוא הכל – הוא המקור, ההשראה, והמורה.  בו תמונים סודות, אתגרים ופתרונות.  צריך להתמסר.
 רון מצייר הרבה את אותם הנופים שוב ושוב.  כמו שנגן מנגן אותה יצירה שנים רבות בהתמדה ומגיע להבנה עמוקה יותר של אותה היצירה. הוא מפתח את יכולת ההבעה שלו.  זה מה שמעניין אותו וזה הפך לדרך חיים.